HAKKIMIZDA

Genel Tanıtım

Refleks Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş, aktif ve pasif otomatik yangın güvenlik sistemlerinin tasarımını, imalatını, tedariğini, montajını, bakımını ve eğitimlerini sağlayan bir organizasyona sahiptir. Firmamızın konsepti; sertifikalı yazılımlarla tasarım yapmak, sertifikalı sistemleri üretmek ve/veya tedarik etmek, montaj yapmak, eğitim ve bakımı ile yangın güvenliği konusunda anahtar teslimi çözümler getirmektir.

Refleks yönetim kurulu, aldığı projeleri, depo faaliyetleri, imalatlarını ve finans yönetimini ERP platformunda takip eder. Ankara, İzmir ve Adana birimleri ile yurt çapında tamamladığı projelerin imalatlarını İstanbul/Kartal’daki 4000m2‘lik şirket merkezinde, söndürme sistemlerinin imalat ve testlerini İstanbul/Pendik tesislerinde yapmaktadır.

Sektöründe lider firmalardan biri olan Refleks Yangın Güvenlik Sistemleri A.Ş., gelişen vizyonundan esinlenerek kendi hizmet alanı içinde yeni misyonlar yaratmaya devam edecektir.

İmalatlarımız

İmalatlarımız, ISO 9001, ISO 14001 kuralları, İstanbul Sanayi odası kapasite raporu ölçeğinde ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’, TSE, Türk Loydu belge denetiminde sürdürülmektedir.

Gazlı söndürme sistemleri, TÜV-SUD tarafından verilmiş EN 13222 standardında, TPED ve CE ayrıca VDS ve GOST sertifikalıdır. Köpüklü söndürme sistemleri Türk Loydu, kaynaklı imalatlar ve sistem boru montajları ise CE, RINA ve GOST sertifikalarına sahiptir.

İmalat aşamaları sırasıyla şu şekildedir;

  • EN 13322 esaslarına göre ofis tasarım çalışmaları
  • Özel çeliğin tedariki, sacın siparişe göre kesimi, asitlenmesi, bükümü, bombe ve koloret imalatı
  • Toz altı kaynakları, kumlama, tav fırınında normalizasyonu
  • Kaynakların röntgen testleri, markalama, gerilme testleri için numunelerin alınması
  • Anti statik toz boyaması
  • İmalatların tamamına 50 bar hidrostatik basınç testleri
  • Numunelere göre 112.5 barda patlatma testi
  • Sevkiyat öncesi denetim ve kontrollerleri

Kolektörler, nozul imalatlarımız BVQI ve TÜV-SUD tarafından CE belgelidir. Yorulma testleri, kalite kontrol birimince yapılır. Markamızı taşıyan köpüklü ve tozlu söndürme sistemleri, İtalya’daki CSI Srl. tesislerinde, CE belgeli, Türk Loydu, RINA ve GOST sertifikalı olarak üretilir. Yangın perdelerinin onarımları ve sertifikalı kumaş ve donanımları ile yapılan imalatları ve testleri deneyimli elektromekanik personelimizce sağlanır.

Depolama & Dolum Tesislerimiz

Tüm yangın sistemlerine ait depolama tesislerimiz İstanbul / Kartal ve Pendik’ de toplam 4000m² lik alanda 3200 parça ile hizmet vermekte, ERP sistemi ile yönetilmektedir. Firmamız tarafından tasarımı, satışı, montajı ve bakımı yapılan FM200 ( HFC-227ea ) gaz dolumu, HFC-125 gaz dolumu ve FE-36 ( HFC-236 ) gazlarının yeniden dolumu firmamıza ait ve sertifikalı ekipmanlarla, sürekli denetlenen ve ruhsatlı olan tesisimizde yapılır. Inert (220 ve 300 bar) ve CO2 sistemlerinin yeniden dolumları, İngiltere’de özel eğitim alan ekibimiz tarafından yapılır.

Firmamız tesislerinde, yangın piyasasında kullanılan değişik markalara ait sistemlerin vana gruplarının dolumları, özel ekipmanlar kullanılarak yapılır. Müşteri talebi üzerine veya basınçlı kap 10 yıldan daha eski ise, üzerinde belirtilen değerlere göre tarafımızdan TSE belgeli bir kuruluşa hidrostatik test yaptırılır. Dolum sırasında ve basınçlandırmadan sonra azot kaçağının olup olmadığını anlamak bakımından, silindirler 2 günlük testlere tabi tutulur. HFC detektörü ile kaçak testi yapılmakta ve teslimat öncesinde son kez köpük testi uygulanır.

“Yeniden Dolum, Tekrar Dolum“ işlemlerinde kullanılan filtrasyon ve dolum ünitesi ABD’den ithal edilmiştir. Transfer ve vakum pompası, dijital terazi, kompresör üniteleri ve vibrasyon ünitesi kalibreli ekipmanlardır. Yapılan dolum ve testler, dolum ünitesi üreticisinin verdiği dolum metoduna göre ve gaz üreticisinin dolum esasları hakkındaki isteklerine göre yapılır. Tarafımızdan dolumu yapılan silindirler etiketlendirilir ve LOT numarası ile kodlandırılır.

Fuar & Seminer

TARİHFUAR İSMİYER
01-04 Ekim 2009ISAFİstanbul
23-26 Eylül 2010ISAFİstanbul
22-25 Eylül 2011ISAFİstanbul
23-26 Mayıs 2013SODEXAnkara
07-10 Mayıs 2014SODEXİstanbul
08-13 Haziran 2015INTERSCHUTZHannover, Almanya
07-10 Mayıs 2015SODEXAnkara
23-26 Şubat 2016SICURMadrid, İspanya
04-07 Mayıs 2016SODEXİstanbul
10-13 Mayıs 2017SODEXAnkara
7-10 Şubat 2018SODEXİstanbul
15-18 Mart 2018WIN EURASIAİstanbul

TÜRKİYE   •   BULGARİSTAN   •   UKRAYNA   •   RUSYA   •   SUUDİ ARABİSTAN   •   İRAN   •   PAKİSTAN